Công ty Pitesco là nhà XNK hàng đầu và là nhà cung cấp chuyên nghiệp các mặt hàng tự động,
thiết bị điện và điện công nghiệp. Chúng tôi đáp ứng mọi xu hướng công nghiệp hóa,
hiện đại hóa cũng như mọi lĩnh vực.
Liên hệ cho chúng tôi theo số | 0915 323 623 để CÓ thông tin mà Quý khách CẦN .
- Mr Thiên Phúc -
< Sales Engineer>
Email : phuc@pitesco.com
Yahoo : phuc .pitesco
Skype : phuc .pitesco
Website: pitesvietnam.com
- Mr Thiên Phúc -
< Sales Engineer>
Email : phuc@pitesco.com
Yahoo : phuc .pitesco
Skype : phuc .pitesco
Website: pitesvietnam.com
WPM-1-12 :DC voltmeter/ammeter
(multi display、48×96mm)
1/8 DIN DC meter
Features
Large and clear LED (Height 18mm)
12Vdc 100mA or 24Vdc 50mA sensor power supply (built in excitation) selectable when process signal input
Setup function available which reduces setting man-hour.
It is possible to change measurement range by input range selection.
12Vdc 100mA or 24Vdc 50mA sensor power supply (built in excitation) selectable when process signal input
Setup function available which reduces setting man-hour.
It is possible to change measurement range by input range selection.
Delivery:1week
Download
| Date Sheets | Specification sheet |
|---|---|
| Manuals | unavailable now |
| Dimensions | Dimensions(Multi display) |
| Others | unavailable now |
Specifications
| Input | DC voltage/DC current |
|---|---|
| Output | ・Analog output×1 DC voltage/DC current ・Alarm output×5 Relay output・・・AC125V 0.3A/DC30V 1A Photo coupler・・・DC30V 50mA |
| Power | AC100~240V |
| Permissible tolerance | ±0.1%fs+1digit |
| Operating temperature/humidity | 0~+50℃ 35~85%RH |
| Dielectric strength | AC2000V |
| Display digit | 5-digit |
| Panel size | 48×96mm |
| External Dimensions | 48×96×97.5mm |
| Weight | Approx.250g |
| Standards & Approvals | EN61326-1 EN61010-1 |
Không có nhận xét nào:
Đăng nhận xét