Công ty Pitesco là nhà XNK hàng đầu và là nhà cung cấp chuyên nghiệp các mặt hàng tự động,
thiết bị điện và điện công nghiệp. Chúng tôi đáp ứng mọi xu hướng công nghiệp hóa,
hiện đại hóa cũng như mọi lĩnh vực.
Liên hệ cho chúng tôi theo số | 0915 323 623 để CÓ thông tin mà Quý khách CẦN .
- Mr Thiên Phúc -
< Sales Engineer>
Email : phuc@pitesco.com
Yahoo : phuc .pitesco
Skype : phuc .pitesco
Website: pitesvietnam.com
- Mr Thiên Phúc -
< Sales Engineer>
Email : phuc@pitesco.com
Yahoo : phuc .pitesco
Skype : phuc .pitesco
Website: pitesvietnam.com
AM-332 :DC voltmeter/ammeter(36×72mm)
36mm x 72mm DC/AC meter relay
Features
Easy comparative setting by digital switch Visibility has improved by brightness adjustment function It is possible to change measurement range by input range selection
Delivery:1week
Download
| Date Sheets | unavailable now |
|---|---|
| Manuals | unavailable now |
| Dimensions | Dimensions |
| Others | unavailable now |
Specifications
| Input | DC voltage/DC current/AC voltage/AC current |
|---|---|
| Output | ※Specification depends on model codes. Comparative output×3(HI/GO/LO) Relay output・・・AC250V 0.2A/DC120V 0.5A/DC28V 1A Photo coupler・・・DC30V 50mA |
| Power | AC100~120V AC200~240V |
| Accuracy | DC voltage:±0.03%rdg+2digit DC current:±0.1~0.3%rdg+2digit AC voltage:±0.3%rdg+5digit AC current:±0.5%rdg+10digit |
| Dielectric strength | AC1500V |
| Weight | Approx.260g |
| Dimensions(HWD) | 36×72×118mm |
| Operating temperature/humidity | 0~+50℃ 35~85%RH |
| Panel size(HW) | 36×72mm |
| Display digit | 4-digit |
Không có nhận xét nào:
Đăng nhận xét