Công ty Pitesco là nhà XNK hàng đầu và là nhà cung cấp chuyên nghiệp các mặt hàng tự động,
thiết bị điện và điện công nghiệp. Chúng tôi đáp ứng mọi xu hướng công nghiệp hóa,
hiện đại hóa cũng như mọi lĩnh vực.
Liên hệ cho chúng tôi theo số | 0915 323 623 để CÓ thông tin mà Quý khách CẦN .
- Mr Thiên Phúc -
< Sales Engineer>
Email : phuc@pitesco.com
Yahoo : phuc .pitesco
Skype : phuc .pitesco
Website: pitesvietnam.com
- Mr Thiên Phúc -
< Sales Engineer>
Email : phuc@pitesco.com
Yahoo : phuc .pitesco
Skype : phuc .pitesco
Website: pitesvietnam.com
TH-1L :Distributor (Current loop supply)
Converter which supplies pover to the 2-wire transmitter, and outputs DC signals proportional to the signals from the transmitter
Features
12.5mm width slim case converter has an effect on space-saving at installation by close mounting CE approved
Delivery:1week
Download
| Date Sheets | unavailable now |
|---|---|
| Manuals | Manual |
| Dimensions | Dimensions |
| Others | unavailable now |
Specifications
| Input | DC4〜20mA |
|---|---|
| Output | DC voltage/DC current |
| Power | DC24V |
| Accuracy | ±0.25% |
| Response time(0→90%) | 50ms |
| Zero-Span adjustment | Zero:±5%fs Span:-30~+5%fs |
| Dielectric strength | AC1500V |
| Weight | Approx.80g |
| Standards & Approvals | EN61326-1 EMIclassA EMS工業施設(ケーブル長30m以下にて適用) |
| Dimensions(HWD) | 103×12.5×115mm |
| Operating temperature/humidity | -5~+50℃ Lower limit 90%RH |